Tytan LED

TYTAN LED otrzymał certyfikat ENEC

Led Go!

 

Produkt wiodącego polskiego producenta Lena Lighting S.A. –  TYTAN LED, oprawa przemysłowa nowej generacji, która zwyciężyła w konkursie na najlepszy produkt Targów Światło 2017 w kategorii „Oświetlenie techniczne i powierzchni komercyjnych”  została ponownie doceniona przez  niezależnych ekspertów.  Jej potencjał i walory  zostały zweryfikowane i potwierdzone certyfikatem. TYTAN LED uzyskał znak jakości produktów elektrycznych ENEC.  Możliwość oznaczania oprawy tym znakiem świadczy  o najwyższej jakości i bezpieczeństwie produktu oraz potwierdza spełnianie wymagań właściwych norm europejskich EN.

TYTAN LED reprezentuje  generację opraw  NEXT  GEN,  wyróżniających się  niezwykle  wysoką  skutecznością świetlną i charakteryzujących się najwyższą energooszczędnością (A++) oraz doskonałymi parametrami technicznymi.

Sercem oprawy jest wysokowydajny panel LED GO! wyposażony w najwyższe komercyjnie dostępne biny diod LED wiodących producentów, posiadający trwałość nawet do 100 000h. Dzięki temu osiągnięto wyjątkową na rynku wydajność oprawy osiągającą 150lm/W oraz klasę energetyczną A++, co gwarantuje oszczędność energii do 68%  i zwrot z inwestycji w trakcie pierwszych dwunastu miesięcy.  TYTAN LED emituje światło o wysokiej jednorodności  (SDCM 3), rzadko spotykanej w oprawach przemysłowych. Zintegrowanie elementu świetlnego z kloszem minimalizuje niebezpieczeństwo przypadkowego uszkodzenia źródła światła w trakcie transportu, montażu lub serwisu opraw. Długotrwałe i stabilne warunki zasilania zapewniają panelom drivery renomowanych światowych dostawców. Konstrukcja oprawy uwzględnia jak najlepszą dystrybucję ciepła na zewnątrz  oraz równomierne rozłożenie temperatury wewnętrznej, utrzymując optymalne warunki dla źródeł LED, które są gwarancją długotrwałego i niezawodnego działania.

Elementy świetlne umieszczone zostały w obudowie z odpornego na uderzenia poliwęglanu (PC), przez co oprawa posiada stopień odporności na udary mechaniczne na poziomie IK09. Klosz wykonany z dedykowanego rozwiązaniom ledowym poliwęglanu firmy Bayer zapewnia doskonały balans pomiędzy wysoką przepuszczalnością wynoszącą 93%, a odpowiednim rozproszeniem światła. Połączenie klosza i podstawy poprzez klipsy wykonane ze stali nierdzewnej, silikonowa uszczelka oraz zakręcana dławnica zapewniają ochronę przed wnikaniem wody – IP66.

Podczas tworzenia oprawy szczególną uwagę zwrócono na szybkość montażu. Ergonomicznie zaprojektowane wnętrze oprawy powoduje, że montaż jest wygodny, a zwieszany zintegrowany element świetlny pozostawia elektrykowi wolne ręce, przyspieszając prace montażowe. W komplecie znajdują się akcesoria montażowe umożliwiające montaż oprawy zarówno natynkowy jak i zwieszany.

TYTAN LED to generacja nowoczesnych, ergonomicznych i wydajnych opraw skonstruowanych przez inżynierów posiadających dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu ledowych systemów oświetleniowych. Dostarcza światło doskonałej jakości zapewniające komfort i wysoką wydajność pracy. Użyte rozwiązania konstrukcyjne oraz zastosowane komponenty najwyższej jakości są gwarancją korzyści finansowych będących rezultatem wysokiej energooszczędności i długiej trwałości.

 

Co oznacza ENEC?

ENEC to potwierdzenie wysokiej jakości produktu, jego bezpieczeństwa elektrycznego oraz zgodności z wymaganiami norm europejskich. Jest to europejski znak, który powstał ponad 20 lat temu. ENEC jest uzupełnieniem obowiązkowego oznakowanie CE, jednak możliwość posługiwania się znakiem ENEC jest obwarowane wieloma warunkami. Testy produktów pod kątem przyznania ENEC prowadzone są w niezależnych, zatwierdzonych  laboratoriach badawczych, które bardzo ostrożnie i z wielką starannością testują bezpieczeństwo produktu i jego zgodność z normami europejskimi.  Zgodność ta jest sprawdzana w okresie obowiązywania certyfikatu.